Projektowanie siatek indywidualnych i nietypowych - produkowanych na specjalne zamówienie.

Projektowanie siatek indywidualnych i nietypowych - produkowanych na specjalne zamówienie.

Siatka zgrzewana.

Nasza historia sięga czasów, kiedy dysponowaliśmy tylko jednym zakładem zajmującym się recyklingiem, założonym w 1915 roku w Dallas, w stanie Teksas. Przez ponad wiek firma CMC Poland Sp. z o.o. rozwinęła się w jedno z największych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się produkcją metali dysponującym zakładami w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Od ponad 60 lat produkujemy, dostarczamy i montujemy pręty zbrojeniowe na wszystkich rynkach budowlanych. CMC Poland Sp. z o.o. jest wiodącym producentem stali zbrojeniowej w USA i w Polsce.

Dostarczaliśmy i dostarczamy stal na wiele największych projektów budowlanych w Ameryce i Europie. W każdym z naszych obiektów mamy możliwość oszacowania, wyszczególnienia i sfabrykowania, aby zarządzać dowolnym projektem, niezależnie od tego, jakie są wymagania dotyczące rozmiaru lub harmonogramu. Oznacza to, że jesteśmy sprawdzonym partnerem w zakresie wydajności z doświadczeniem w dzisiejszym wymagającym środowisku budowlanym.

W jednym z naszych wielu zakładów produkujemy zgrzewane siatki stalowe znajdujące szerokie zastosowanie w budownictwie.

Siatki są układami prostopadłych względem siebie drutów podłużnych i poprzecznych tego samego gatunku, połączonych na skrzyżowaniach oporowym zgrzewaniem garbowym za pomocą automatycznych zgrzewarek wielopunktowych.

Konstrukcja poszczególnych siatek zgrzewanych charakteryzuje się następującymi parametrami: długością i szerokością siatek, liczbą i średnicami prętów podłużnych i poprzecznych oraz rozstawami i wysięgami prętów podłużnych i poprzecznych.

Wyprodukowana w CMC Poland Sp. z o.o. Zawiercie stal, trafia do dalszego przerobu w jednym z naszych zakładów, aby po przejściu przez proces produkcji stać się siatką zgrzewaną.

W znajdującym się w Dąbrowie Górniczej przedsiębiorstwie dysponujemy dwoma nowoczesnymi liniami do produkcji siatek zgrzewanych.

Nasze linie produkcyjne zapewniają:

• Najszybsze terminy realizacji zamówień

• Najwyższą jakość produkowanych wyrobów

• Najwyższą elastyczność produkcji

• Wysoką wydajność

• Indywidualne podejście do klienta

• Możliwość realizacji nietypowych i jednostkowych zamówień

• Spełniają wszystkie normy i wymagania techniczne

Ciągły proces rozwijania i doskonalenia technik produkcji umożliwia nam nieustanne podnoszenie jakość wyrobów i przyczynia się do podnoszenia kultury produktów stalowych.

Siatki indywidualne i nietypowe na specjalne zamówienie.

Firma CMC Poland Sp. z o.o. dokłada wielu starań, by uzyskać najwyższą satysfakcję swoich klientów.

W procesie wytwarzania siatek zgrzewanych zastosowane linie dysponują niezwykle wydajną elastycznością produkcji.

Dzięki temu CMC Poland Sp. z o.o. potrafi zrealizować wyjątkowe, indywidualne zlecenia na nietypowe siatki zamawiane przez klientów.

Nowoczesna linia do produkcji siatek zgrzewanych umożliwia produkcję pojedynczych siatek zachowując wysoką wydajność. Nie spotykane dotychczas na rynku rozwiązania pozwalają na realizację zadań, które do dziś były niemożliwe lub bardzo kosztowne.

Przyszłość jest już możliwa dzisiaj, a nasze rozwiązania wyznaczają nowe kierunki.

Firma CMC Poland Sp. z o.o. wyznacza nowe trendy i trwale zmienia rynek siatek zgrzewanych.

Siatki indywidualne mogą być produkowane z następujących gatunków stali; B500SP i B500A w oparciu o poniższe warunki brzegowe.

Średnice drutów fi 8; 10; 12 mm. gatunek stali: B500SP

Średnice drutów fi 5; 6; 7; 8; 10; 12 mm. gatunek stali: B500A

Minimalne wymiary siatki szerokość: 500 mm, długość: 1000 mm

Maksymalny wymiar siatki szerokość: 2500 mm, długość: 12000 mm

Oczka poprzeczne, między prętami wzdłużnymi - 50 mm (skok oczka co 50 mm )

Oczka wzdłużne, między prętami poprzecznymi - 50 mm (skok oczka co 1 mm )

Wysięgi minimalne - 25 mm

Wysięgi maksymalne - 1100 mm

Maksymalna ilość prętów wzdłużnych - 49 szt.

Najwyższa średnica drutu: - 12 mm

Najmniejsze oczka dla fi 12: - 100 x 100 mm

Maksymalna waga pojedynczego arkusza siatki - 400 kg.

Ilość prętów poprzecznych:

dla fi 12 nie więcej niż: - 121 szt.

dla fi 5 do fi 10 - 241 szt
 

Średnice nominalne prętów łączonych ( krzyżujących się ) powinny być dobierane z zachowaniem następujących zależności.
 

wspolczynniki-zgrzewaniaPrzykłady siatek nietypowych – produkowanych na zlecenie klienta.Przyklady-siatek-nietypowych-1

Przyklady-siatek-nietypowych-2

Projektowanie siatki.

Firma CMC Poland Sp. z o.o. na swojej stronie internetowej wprowadziła możliwość zaprojektowania indywidualnej, specjalnej czy nietypowej siatki zgrzewanej.

System projektowania siatek, pozwala na zaprojektowanie siatek zgrzewanych standardowych oraz nietypowych. Korzystając z systemu bez problemu wykonasz dowolny projekt siatki, zgodnie z warunkami brzegowymi. Każdy projekt można zapisać, wielokrotnie do niego powrócić oraz pobrać w postaci pliku pdf do wydrukowania wraz z wyliczoną wagą i gabarytami. Projekty można edytować i tworzyć nowe. System jest doskonałym narzędziem dla każdego, kto potrzebuje siatki zgrzewanej.

Abym korzystać z systemu projektowania siatek, należy się zalogować. Jeśli nie masz jeszcze konta w naszym systemie, zarejestruj się.

Wchodząc na stronę www.siatkizgrzewane.pl należy wybrać ikonę: Zaprojektuj siatkę
 

siatki-zgrzewane-stalowe-do-zbrojenia-betonu-1

Aplikacja do projektowania siatki znajduje się bezpośrednio pod linkiem: https://www.siatkizgrzewane.pl/zaprojektuj-siatke

Następnie należy wybrać gatunek stali : B500A lub B500SP.

siatki-zgrzewane-stalowe-do-zbrojenia-betonu-2 

Należy przy tym pamiętać, że dla gatunku stali B500SP dostępne są tylko średnice 8, 10, 12, a dla gatunku B500A – 5, 6, 7, 8, 10, 12.

Następnie po wyborze gatunku i średnicy pojawi się panel do wprowadzenia wymiarów siatki, oczek i wysięgów.

siatki-zgrzewane-stalowe-do-zbrojenia-betonu-4

 siatki-zgrzewane-stalowe-do-zbrojenia-betonu-5


Po wpisaniu wszystkich parametrów siatki pojawi się rysunek wstępnie zaprojektowanej siatki, a po prawej stronie pojawią nam się wszystkie parametry siatki.

siatki-zgrzewane-stalowe-do-zbrojenia-betonu-6


W kolejnym kroku możemy zaprojektowaną przez nas siatkę edytować za pomocą prawego klawisza myszki. Najeżdżając kursorem na interesujący nas pręt z którego zbudowana jest siatka, możemy go usunąć, przesunąć lub ew. wydłużyć lub skrócić.

W ten prosty sposób możemy zaprojektować interesującą nas siatkę.

siatki-zgrzewane-stalowe-do-zbrojenia-betonu-7

Aplikacja jest w stanie zaprojektować tylko taką siatkę jaką firma CMC Poland Sp. z o.o. jest w stanie wyprodukować, czyli jeśli jakiś parametr nie jest akceptowany przez aplikację oznacza to, iż takiej siatki nie jesteśmy w stanie wyprodukować, ew. nie pozwala na to norma lub nie jest to możliwe z powodu budowy siatki ( np. suma oczek i wysięgów musi być wpasowana w szerokość i długość siatki )

Następnie korzystając z aplikacji, można siatkę wydrukować lub zapisać w pamięci na swoim koncie, aby później do niej powrócić i edytować lub projektować ją dalej.

Aby utworzyć konto i korzystać z aplikacji należy się zarejestrować przez podanie maila i potwierdzić rejestracje po otrzymaniu maila rejestracyjnego.

Kiedy uznają już Państwo, iż zaprojektowana siatka jest kompletna i chcą Państwo taką siatkę zamówić na swoje potrzeby, proszę wygenerowany PDF siatki wysłać do wyceny na maila siatki@cmc.com


CMC-logo1

PIOTR JENDRUŚ | Menedżer ds. Rozwoju Produktów | CMC Poland Sp. z o.o.
Piłsudskiego 82 | 42-400 Zawiercie| Polska

Mobile +48 600.910.828 |
piotr.jendrus@cmc.com | www.cmc.com | www.siatkizgrzewane.pl

wstecz